The popular Electrolux EI30EF55GS IQ-Touch 30" Stainless Steel Electric Smoothtop Range - Convection Electrolux EI30EF55GS IQ-Touch 30" Stainless Steel Electric Smoothtop Range - Convection
***Electrolux EI30EF55GS IQ-Touch 30" Stainless Steel Electric Smoothtop Range - Convection***
The popular Electrolux EI30EF55GS IQ-Touch 30" Stainless Steel Electric Smoothtop Range - Convection
Product Details
  • Sales Rank: #20281 in Major Appliances
  • Color: Stainless Steel
  • Brand: Electrolux
  • Model: EI30EF55GS
  • Dimensions: 47.50" h x29.88" w x26.84" l,285.00 pounds
Features
  • Electrolux
  • EI30EF55GS
  • Electrolux - EI30EF55GS
  • Luxury-Glide(R) Oven Rack
  • PerfectConvect (R)
  • Luxury-Design(R) Lighting
  • Luxury-Hold Door
  • "My Favorite" Setting
  • Convection Conversion
  • IQ-Touch Controls
  • Cooking Modes
  • Signature Soft-Arc Door and Handle Design
  • Multiple Self-Clean Options with Automatic Door Lock
  • Extra-Large Gl Window
  • Easy-To-Clean Cooktop Surface
  • Sabbath Mode (Star-K(R) Certified)